Stille week - bezinningsmomenten

Verzoening is het thema van de vier bezinningsavonden in de ‘stille week’ voor Pasen in de Oude Kerk van Barneveld. Joost van Leijenhorst heeft dit thema heel mooi verbeeld in de posters en het logo voor de programma’s. Een uitgestoken hand. Verzoening wordt aangeboden, aangereikt en mag worden aangenomen. Meditatief zal het thema verder worden uitgewerkt. 

plaatje

De eerste avond staan we stil bij de Grote Verzoendag.

De tweede avond bij het ‘Lam Gods’, aangewezen door Johannes de Doper.

De derde avond komen woorden van verzoening uit 1 Johannes 2 en 4 aan de orde. Leven uit de verzoening staat niet los van de liefde voor God en de naaste.

De vierde avond denken we na over het ‘doe dat tot Mijn gedachtenis’. Woorden gesproken door de Here Jezus bij het laatste Avondmaal. Indrukwekkend gebeuren en raakt aan het doel, de kern van Jezus’ lijden en sterven.

Heel fijn, dat verschillende ouderen en jongeren hun medewerking aan de avonden hebben toegezegd. Er zijn muzikale intermezzo’s, gedichten, persoonlijke momenten voor bezinning en samenzang. Dit jaar doet ook een mannenensemble mee en zingt enkele liederen. We hopen dat U en jij, tijd vrij willen maken om samen stil te staan bij wat Jezus voor ons heeft gedaan. Hij heeft de zonden weggedaan van heel deze wereld en van alle mensen. Een nieuwe weg ontsloten naar de Vader in de hemel. Juist in deze tijd van veel onrust, dreiging en geweld, mag de gemeente van Christus in de ‘stille week’ tot rust en bezinning komen. Opademen van woorden uit Gods Woord. Jong en oud, van harte uitgenodigd en welkom.

De bezinningsmomenten duren ongeveer drie kwartier, van maandagavond 30 maart tot donderdagavond 2 april. Aanvang: 19.30 uur. Let op: woensdagavond beginnen we om 20.00 uur. De avonden zullen ook worden gestreamd en zijn live te volgen!
Aart Peters
 

 
Volgende artikel
12 maart 2026