Kerk in uitvoering - Oud papier en metalen
Al vele jaren zamelen we als commissie Kerk in Uitvoering ‘oud papier en materialen’ in, waarvoor de opbrengst is bestemd voor ons jeugdwerk en evangelisatiewerk. Door de jaren heen zien we (helaas) geleidelijk de hoeveelheid iets afnemen en dat is jammer, want minder inbreng = minder opbrengst! We begrijpen dat het heel verleidelijk is om het papier in de blauwe kliko en oude metalen/materialen/apparaten in de grijze kliko te gooien, deze staan namelijk bij u/jou thuis op de stoep. Maar daarmee steunt u/jij de beoogde doelen niet én vooral met de oude metalen/materialen/apparaten wordt de afvalstroom onnodig verzwaard en het milieu daardoor extra belast! Dit wordt namelijk niet gerecycled maar verbrand. Dus het mes snijdt aan twee kanten, als u de moeite neemt om het in te leveren bij ons!
De materialen die we op dit moment innemen zijn: al het oud ijzer, elektrische apparaten zoals de wasmachine, droger, oven, magnetron en andere keuken apparatuur, koper, messing, kranen, aluminium computers en laptops, tv en pc schermen, accu’s, blik, lood en zink, snoeren en kabels, elektromotoren al dan niet op een apparaat of machine en niet te vergeten (kapotte) fietsen.
Maar er zijn ook een groot aantal materialen die we NIET in kunnen/ mogen innemen en die u zelf naar de milieustraat kunt brengen of in een Wecycle bak kunt doen, dit is over het algemeen gratis. Denk hierbij aan batterijen (sinds 2026), een koelkast/vriezer, airco, alle apparaten waar de batterij niet uit kan zoals een mobile telefoon, tablet, elektrische tandenborstel, kruimeldief en steelstofzuiger. Alle soorten lampen, cartridges en toners, fietsaccu’s, glas, losse delen hout en plastic, medicijn strips en aluminium kleur lege koffiezakken, koffie cups en niet lege verfblikken.
Ook worden we op sommige producten fors gekort zoals een autoband met of zonder velg (- € 50), brandblusser (- € 40), gasfles (- € 140).